Ježíš Kristus


Křesťanské stránky a sociální síť

X

Neznáte heslo?
Profil ▾
Ježíš Kristus
Klíčová slova:
Přidáno: 31 Květen, 2014

Zobrazeno: 2 212 x

Křesťanka odsouzená k smrti v Súdánu rodila spoutaná v řetězech

Súdánka odsouzená k trestu smrti za konverzi ke křesťanství měla při porodu nohy spoutané v řetězech. Podle on-line vydání britského deníku The Telegraph to uvedl její manžel. Maya, jak se její novorozená holčička jmenuje, přišla na svět již v úterý. Teprve v pátek vyšly najevo podmínky porodu.

434129-top_foto1-opr54

Manžel odsouzené Daniel Wani vyjádřil radost nad narozením svého druhého potomka a zároveň zděšení nad tím, že úřady trvaly na tom, aby jeho manželka rodila ve vězeňské nemocnici spoutaná v řetězech.

Soud sedmadvacetiletou Meriam Ishagovou 15. května odsoudil k smrti oběšením za odpadlictví od víry. Odmítla možnost vrátit se k islámu, k němuž příslušela, protože měla muslimského otce.

Na svou obhajobu prohlásila, že ji matka vychovala jako ortodoxní křesťanku, neboť otec s nimi nežil. Zatčena byla v srpnu 2013 za smilstvo, protože islámské právo neuznává její sňatek s křesťanem za právoplatný, neboť ji považuje za muslimku.

Letos v únoru připojil soud obvinění z odpadlictví od víry. Od února je s ní v cele kromě novorozené dcery i její první dítě – dvacetiměsíční syn. Výkon trestu proto bude nejméně o dva roky odložen, aby se žena mohla starat o novorozené dítě.

Velvyslanectví západních zemí a ochránci lidských práv rozsudek kritizovali, pod petici organizace Amnesty International žádající jeho zrušení se podepsalo na 660 000 lidí. Súdán ochránce lidských práv na své území od roku 2005 nepouští.

Súdán se řídí islámským právem šaría, kolem 95 procent jeho obyvatel vyznává islám.

Zdroj: Novinky.cz

Křesťanka odsouzená k smrti v Súdánu rodila spoutaná v řetězech
4.5 (90%) 2 hlas[y]

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
(z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam).

Diskuze k tomuto příspěvku.

Napsat první komentář