Ježíš Kristus


Křesťanské stránky a sociální síť

X

Neznáte heslo?
Profil ▾
Ježíš Kristus
Nejsme žádná náboženská organizace. Nejsme Adventisti, nejsme Jehovisti, nejsme Katolici, nejsme Mormoni, nejsme Pravoslavni ani protestanti.
Jsme křesťané milující Boha Otce a Syna Ježíše Krista v Duchu Svatém, Amen.
Klíčová slova:
Přidáno: 13 Leden, 2019

Zobrazeno: 944 x

Vietnamští křesťané byli zbiti za odmítnutí poklonit se soše Buddhy

Snímka-obrazovky-2019-01-11-o-10.09.52

Mnozí křesťané byli zbiti a zadrženi vietnamskou vládou poté, co odmítli zapřít svou víru a uctívat sochu Buddhy.

Pastor Hoang Van Pa uvedl pro organizaci International Christian Concern (ICC), která sleduje vývoj perzekuce, že vládní úředníci v listopadu vyhrožovali 33 protestantským křesťanům odnětím svobody, jestliže se nezřeknou své křesťanské víry.

Policie shromáždila dostupné informace o těchto křesťanech a následně zrealizovala veřejný soudní proces. Během něj nutila křesťany zavrhnout svou víru a namísto toho uctívat sochu Buddhy.

Čtyři obžalovaní byli zbiti a zatčeni, vládní úředníci však v průběhu listopadu a prosince pokračovali ve snaze sužovat protestanty několika dalšími přepadeními.

Počet hmongských křesťanů se odhaduje na 300 000 z celkového milionu Hmongů žijících ve Vietnamu. Za posledních třicet let vzrostl mezi Hmongy počet křesťanských konvertitů, kteří původně zastávali tradiční animismus.

Tyto etnické skupiny „prožívají nejintenzivnější perzekuci“, uvádí organizace Open Doors, která řadí Vietnam k 50 zemím s nejsilnější perzekucí křesťanů na světě.

Organizace ICC poznamenává, že jen za minulý rok bylo více než 100 věřících vyhoštěno z provincií Yen Bai a Lao Cai. Byli nuceni uprchnout do nedalekého Thajska, kde se jim naskytla šance požádat o status uprchlíků.

„Kvůli etnickému pozadí a vysokému procentu křesťanů je vietnamská komunita Hmongů často vyhledávána a pronásledována jak vládou, tak okolními komunitami,“ napsala ředitelka ICC Gina Goh.

„V komunistické zemi, v níž je křesťanství vnímáno jako nevlastenecké nebo je považováno za hrozbu pro tamější režim, čelí hmongští křesťané diskriminaci, sužování, zabírání půdy, mučení a věznění.“

V minulém roce odmítly dva tucty křesťanů ve Vietnamu odvolat svou víru, čímž popudily proti sobě dav, který je napadl. Čtyři křesťané byli hospitalizováni s poraněním hlavy a rukou.

„Takové útoky společně se sužováním náboženských komunit se ve Vietnamu za poslední dobu značně rozšířily,“ uvádí Vietnamská komise pro lidská práva. „Autority se dovolávají zákona, který by umožnil postih legitimních náboženských aktivit, a tak vytvářejí ovzduší beztrestnosti při porušování svobody vyznání.“

Zdroj článku: https://www.krestandnes.cz

Vietnamští křesťané byli zbiti za odmítnutí poklonit se soše Buddhy
3 (60%) 2 hlas[y]

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
(z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam).
Sprosté urážky a slovní napadení budou však vymazány.

Diskuze k tomuto příspěvku.

1 Komentář na "Vietnamští křesťané byli zbiti za odmítnutí poklonit se soše Buddhy"


Návštěvník
pokesh
2 roky 10 měsíce zpátky

tam kde je pronásledování je i probuzení. My nemáme pronásledování, nemáme ani probuzení