Ježíš Kristus


Křesťanské stránky a sociální síť

X

Neznáte heslo?
Profil ▾
Ježíš Kristus
Klíčová slova: ,
Přidáno: 16 Duben, 2014

Zobrazeno: 62 956 x

Kdo je Duch Svatý? Vysvětlení pojmu

Tak, jak je psáno v Bibli, Ježíš posílá svým učedníkům Boží pomoc v osobě Ducha Svatého, který vysvětluje a potvrzuje biblickou zvěst v srdci každého člověka, který přijal lásku k Pravdě a chce být Kristovcem. Poprvé se tak stalo na svátek letnic, kdy apoštolové na Ježíšův příkaz v Jeruzalémě čekali, až jim sešle Ducha Svatého, Ducha pravdy.

Jak se projevuje Duch Svatý v lidech

Působení Ducha Svatého by se dalo připodobnit k duchovnímu hlasu, který usvědčuje vše, co není z Boha a radostně souhlastí s tím, co je Bohu milé.
Projevuje se tak, že je Boží člověk varován před bezbožností a satanovo pastí tím, že cítí nelibost Ducha Svatého k nečistým věcem a radost z Božích věcí.
Duch Svatý tvoří protiklad k učením světa a naukám démonů, které je nutné studovat a nebo je následovat jen podle tělesných pudů. Nauky světa a tělesné pudy řídí duchové nesvatí, mocnosti a démonské síly, což je nutné kvůli spravedlnosti a úplné svobodě volby lidských bytostí.

Církevní Organizace často vyučují tak, že na Ducha Svatého raději úplně zapomínají

Existují celé rozsáhlé interpretace Bible, které Boží osobu, tedy Ducha Svatého, Přímluvce, vůbec neuvádějí!

Duch Svatý a duch Bezbožnosti jsou vzájemným protikladem

Není možné slučování Božích principů s principy tělesnosti, což je v Bibli na mnoha místech popsáno různými slovy. Například že není možné sloužit dvěma Pánům, nebo: „kdo se snaží zalíbit lidem, nemůže se líbit Bohu“.
Přesto se spousty Církevních Organizací snaží prosadit principy tělesnosti, a to hlavně proto, aby se zalíbili lidem a aby vedoucí Organizací mohli nabírat další členy z nejdůznějších důvodů. Děje se tak v souladu s příchodem Ducha Bezbožnosti, za kterým stojí Satanovo působení. Duch Bezbožnosti postupně zachvátí vše, čemu se říkalo bůh a co se jako bůh uctívalo.

Co Duch Svatý opravdu není

Duch Svatý není něco, co by člověka posedlo, převzalo kontrolu nad jeho myslí a tělem, a proměnilo v ovládanou loutku. Mnozí si přejí udělat nějaký „silný rituál“, aby mohli být posednuti tímto „kvalitním Duchem“. Aby tak byli tak bez vlastní snahy a přičinění protaženi nástrahami života na zemi až do Nebe. To není pravda. Duch Svatý tu není k manipulaci a k ovládání, ale je tu k výchově ve spravedlnosti a k poznávání Božích věcí.

Člověk nebude nikdy Duchem Svatým někam proti své vůli vláčen. Hlas Ducha Svatého může různými způsoby přebíjet, tlumit nebo vůbec neposlouchat.

Duch Svatý vyžaduje aktivní přístup a ne pasivní oddanost

Lidský rodič také nevychovává své dítě k tomu, aby ho až do smrti poslouchalo na slovo a aby si nechalo každý den rodiči určovat, co má dělat. Tak jako lidský rodič vychovává své dítě k tomu, aby obstálo ve světě, tak Bůh vychovává své děti ke spravedlnosti a k tomu, aby mohli být tam, kam je povolá, správně vybaveni. Tedy v Boží přítomnosti (v Nebi), na místech, které není lidské myšlení v těle vůbec schopné si představit.

Je nutné Ducha Svatého poslouchat, naslouchat mu – poslouchat, co potvrzuje. Ducha Svatého NEUHAŠOVAT! Uhašování Ducha Svatého, nevnímání toho, co potvrzuje, je vzpoura proti Bohu a velký hřích!
Duch Svatý je pro ty, co přijali lásku k Pravdě

Letnicemi to však neskončilo a děje se to i dnes, protože Bůh své sliby plní i po dvou tisících letech a každému, kdo uvěří v Ježíše, sešle tuto posilu. Duch svatý je ukazatelem živé víry, tak jako je rak ukazatelem čisté vody. Kde je Duch svatý, tam je skutečný a živý Bůh, tam je zmrtvýchvstalý Kristus.

Zdroj: Odkryté lži

Kdo je Duch Svatý? Vysvětlení pojmu
5 (100%) 4 hlas[y]

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
(z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam).

Diskuze k tomuto příspěvku.

15 Komentáře na "Kdo je Duch Svatý? Vysvětlení pojmu"


Profile photo of vicky79
Uživatel
18 dni 3 hodiny zpátky

Tento článek o duchu svatém vůbec nic neřekl, věty typu chození kolen horké kaše. Okamžitě jde poznat že člověk který ho napsal (kdo čte rozuměj) vůbec netuší co to duch svatý vůbec znamená a nikdy ho nepoznal,necítil. Kdo ducha svatého dostal a hlavněho pocítil (pravý křestan rozumí) se musí po takovému článku doslova hrozit. ,,mé ovce ty slyší můj hlas a přijdou”
Satan to dobře vymyslel aby zakryl pravdu o duchu pravdy (já jsem ta pravda) ,duchu milosti (tvé hříchy jsou odpuštěny), duchu utěšiteli (utěšoval), duchu svatém a duchu moudrosti (přísloví 8 kapitova-celá). Kdo stále neví co je to duch svatý tomu radím aby se honem rychle začal velice intenzivně modlit a nechal sám sebu umřít,, aby se teda v tomto duchu znovu narodil.
Satan už to vymyslel s duchem svatým tak inteligentně, že se křestané uplně rozklepou a pomočí, když toto téma někdo naťukne.
VAROVÁNÍ: KDO NEPOCÍTÍ DUCHA SVATÉHO,NEUČÍ HO, BA DOKONCE SE VYHÝBÁ TOMUTO TÉMATU A NEVÍ CO TO JE, NEBUDE SPASEN, VÁŽENÍ,,KŘESTANÉ” !!!!
„Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo z vody a z Ducha, nemůže vejít do království Božího Jan 3:5
JE TO HOLÝ SMUTNÝ FAKT.
ZAMYSLETE TE UŽ KONEČNĚ !!!!

Profile photo of Vero Tex
Uživatel
3 roky 26 dni zpátky

Zdravim vsechny,
chtela bych jen rici, dostala jsem se do par krusnych chvil v mem zivote, ktere me privedli na studie bible a otazky na ktere nebyla odpoved. V mem pripade svateho ducha a Jezise jsem prvne poznala v 6letech, kdyz me moje mamka vzala do krestanskeho bratrstva v Liberci, protoze moje sestra mela jit na operaci usi. Operace usi mela velike riziko, ktere vedlo k naproste hluchote. Toto bratrstvo bylo nabite svatym duchem a pritomnost Jezise, zpivalo se a laska byla pritomna vsude … . Pan Petr, ktery vypadal jako Jezis se svetlem okolo sebe se zeptal lidi, kdo chce byt s Jezisem, povstan!!!…jako 6lete dite jsem hrozne chtela, ale stydela jsem se, aby se mi moji bratranci nesmali… Pan Petr mluvil o Jezisi ani nevim co. Byla jsem z toho smutna a sedela jsem, ale pak jsem ucitila v mem srdci takove teplo, lasku a klid a pocit ze nejsem sama, byla jsem tak stastna a vedela jsem ze je to on Jezis..v podstate jsem vubec nevedela kdo je Jezis. Ma sestra par dnu na to slysela a nepotrebovala operaci. Pred tim byla na jedno ucho hlucha a na druhe nedoslychala, zazrak? nemyslim, je to sila ducha svateho a pritomnost Jezise jejz nam pan Buh dal.
Nebyla jsem vychovana v krestanstvi a naopak moje rodina neverila. Otazka je proc moje mamka pres to vyhledala tuto pomoc jako neverici? a proc ji buh vyslysel? kdyz to neni krestan?….S casem si myslim, Buh miluje vsechny, je jedno, kdo jste v tuto minutu, dulezite je kdo budete v dalsi minute a pokud budete setrvavat a prijimat svatyho ducha a cinit to co je nam zdeleno, nam bude dano. Coz v mem pripade po tom vsem skoncilo, protoze mamka uz nas tam nikdy nevzala znova a nikdy se o tom nemluvilo. Lidi ji rikali, ze je to neni pravda a ja jsem toho nazoru, ze nas nechtela vystavovat napeti. Nebyl tam clovek, ktery by ji poucil a ukazal cestu se postavit? Byl tam clovek ktery vykonal co buh vyslysel. A presto nastal u ni strach, ktery neni od boha…..i po tom vsem co pro ni bylo dano? Proc se nevratila? ona nechtela pro sebe, ale pro sve dite, byla vyslysena, ale nebyla jsi vedoma ze i ona byla prijata jako dcera?
Ja osobne jsem si na to vzpomnela az za par let, presneji za par desitek let… protoze jsem se dostala do prazna. Diky me tchyni, ktera neni moje tchyne, ale moje druha mamka a ktera me vzala do kostela a mluvila o bohu, jsem si vzpomnela na tuto prihodu. I tak jsem verila, neverila, badala…byla jsem clovek, ktery nemel rad nasily, pomahal druhym atd. Byli tady roky, kdy jsem zacala kourit, ale nikdy mi to nechutnalo, ale kourila jsem a dalsi veci ktere nebyli zapotrebi, ale pres to vsechno spatne, jsem mela ochranu, ktera me vzdy privedla na dobrou cestu. Ja sama sebe se ptam proc? Ted osobne si myslim, ze jsem byla u prostred toho vseho duchovniho, jen jsem nebyla dost poucena o svatem duchu, Jezisi a panu Boha, abych zkoncovala s tim spatnym a pouzila silu kterou nam skrze svateho ducha nas Pan dava…..
Myslim si, otazka je..? proc neuci o dablovi sile? a na co si ma clovek davat pozor?, aby neotvyral dvere… vedet i to o cem neni slyseno, druha strana dabel, satan, demoni. Pokud jse priblizite k svatemu duchu a nejse presveceni, nevite jak, mate pochybnosti, nemuzete se branit…. dabel o vasi dusi bude bojovat a bude hledat otevrene dvere pro demony, kteri vas nici a pohlti. A proto lide, kteri maji zkusenosti s dablem a prekonaji strach a otevrou sve srdce svetlu naseho pana a poznaji silu a moc, kterou ma, a ziskaji svou dusi uz nikdy nemaji strach… tyto lide maji hlasat bozi slovo podle meho nazoru, protoze vedi jak se obratit na svateho ducha a k Jezisi.
Mohla bych vypravet o me cele zivotni zkusenosti.. je mi 37let a jsem zizniva po nasem panu a bible pravi kdo zizni ten pozna. Myslim si, ze tento svet ovlada dabel a manipuluje lidi, kteri uz jsou tak slepy, ze klusaji jako ovce za beranem. A to je i s virou a nabozenstvim,politikou. Chodila jsem od kostela ke kostelu, od nabozenstvi k nabozenstvi… uvidela jsem lidi, kteri kazou bozi pismo a vsak u mnoho z nich jsem nic necitila, bylo to tak jako kdyz recituji basen….bez zivota…. a svaty duch a pritomnost Jezise, klid a laska nikde…. Poznala jsem i lidi kteri kazou bozi slovo a maji svateho ducha a pritomnost Jezise, ale byly take zaslepeni manipulatnimi technikami sveho nadrizeneho….lide maji strach se postavit a mluvit a ptat se, protoze v mnoha techto pripadech z vas udelaji posedleho, plneho demonu, kteri jsou ve vas, jen protoze nemaji radi odpor a boji se najit pravdu. Bible… kazdy s tech nabozenstvich maji svou bibli a tvrdi ze ta jejich je pravdiva a original…..??? Myslim si ze vse je ovlivneno nasim egem a bitve o silu a bohatstvi. Lidi straci sami sebe a to nejpodstatnejsi je ze uz ani nevime kdo jsme. Nase deti uci tato spolecnost jak nejsou dokonaly, jak maji nenavidet cely svet, zly sami k sobe, nemaji se radi a nerespektuji nic a nikoho. Vic drog, pornografie, alkohol je lepsi nez vychova, protoze tak muzes byt VIP a znamy po celem svete. Kde je klid, radost po 60lete bitve o lidskych pravech? Kde je mir? Kazdy by se mel zamyslet nad tim cim je a jestli je stastny. Lidicky bez duse a svateho ducha je jen prazdnotou!!! a neni cesty vzhuru a miru. Slysela jsem v jednom evangelistickym kostele, kde jsem opravdu citila pritomnost naseho pana…od kazajiciho, ktery kazal ,,nenasledujte nabozenstvi, kostel nebo kazajiciho, nasledujte svateho ducha, Jezise a pana Boha. Vase srdce je kostel naseho pana a vase duse bude s nim. Konejte dobro…. Zlo ac to tak v dnesnich dnech nevypada se stahne .Musime se naucit vyuzivat silu od naseho Pana, kterou nam dal.. A proto BIBLE a BUH byl odtrzen od nas, abychom se nemohli branit a najit svateho ducha a Jezise, ktery nam otvira nebe k nasemu panu pro ochranu, kterou v dnesni dobe nemame, protoze nas presvedcuji ze Buh neexistuje….
Kazdy by mel hledat pravdu a prat se nejen za tu svou..a pomahat lidem najit silu svateho ducha a Jezise , kterou nam Pan Buh dal..a pomoci lidem kteri hlasaji Bozi pismo nejen slovy, ale i skutky a srdcem….a ucit se mit rad i toho koho nemusime…

Dekuji a preji vsem krasny den

Návštěvník
Monika
3 roky 27 dni zpátky

Přečetla jsem si mnoho článků o Nejsvětější trojici. Vy lidé se můžete opravdu jenom dohadovat, domnívat či čerpat z Bible svaté. Je to až úsměvné, ale je to vše trochu jinak. Například zde v tomto článku, co se zde píše o Duchu svatém, že pokud ho někdo nevnímá, že jde o vzpouru proti Bohu…..a velký hřích? Proč toto vůbec píšete? Opravdu takto to není. Pokud někdo nevnímá, co sděluje, tak je to pouze ke smůle toho, kdo nevnímá. Nic víc v tom není :) Je spravedlivý, má rád legraci stejně jako Otec a rozhodně nikomu nic nevnucuje, je na každém, zda se rozhodne mu naslouchat, ale trápí ho, když vidí, že si člověk zbytečně ubližuje, ale ví, že zlom nastane až v uvědomění, a proto nemá smysl nikterak dlouze vysvětlovat. Stačí zasít semínko, které se dříve či později ujme. Ve všech článcích zde na internetu je většina zavádějících informací. Bůh nemá rád žádné náboženství a už vůbec zde není jen pro Křesťany, jak se většinou všude uvádí. Má rád dobré lidi, kteří myslí na druhé, mají soucit s každou živou bytostí včetně zvířat. Taky má velice rád legraci, není to v žádném případě suchar. Rozhodně nikoho netrestá ani nevyžaduje, aby se člověk obracel na víru. Je úplně jiný, nežli má o něm lidstvo mínění.
Vše je jinak, nežli se píše……. již celá staletí se lidstvo udržuje v takovém trošku klamu o Bohu a ON nemá žádný důvod to měnit, má k tomu svůj důvod :)
Děkuji, že jsem mohla napsat svůj komentář a přeji všem vše dobré :)

Profile photo of
Návštěvník
4 roky 2 měsíce zpátky

„Slova, která k vám mluvím, nemluvím sám ze sebe; Otec, který ve mně přebývá, činí své skutky.“ (J 14,10)

Profile photo of
Návštěvník
4 roky 2 měsíce zpátky

Z tohoto verše a řady jiných je zcela jasné, že Bůh je svatý duch. Jedině svatý duch o sobě může prohlásit, jsem ten který jsem. Ježíš byl Bůh narozený do lidského těla – manifestovaný svatý duch. A i přesto, že věděl, že je svatý duchem byl si naprosto vědomý nekonečnosti nemanifestovaného svatého ducha – Otce.

Profile photo of
Návštěvník
4 roky 2 měsíce zpátky

A sestoupil neznamená naplnil. Naplněn svatým duchem byl Ježíš už při narození protože je to svatý duch. Tělo je jen nádoba, tělo Ježíše bylo tedy od začátku naplněno svatým duchem. To je ten hlavní rozdíl od nás lidí, protože mi ducha svatého nemáme po hříchu. A tohoto svého svatého ducha, Ježíš po své smrti vylil nám vše abychom ho mohli přijmout.

Profile photo of
Návštěvník
4 roky 2 měsíce zpátky

Ježíš už se narodil jako svatý …svaté dítě. Argumentaci, že na Ježíše sestoupil svatý duch až při křtu používají hlavně Jehovisti. Holubice v působení svatého ducha na něj sestoupila ale hlavně proto aby to viděli zúčastnění a naplnilo se tak proroctví.
A ano Ježíš se musel vrátit nejdříve k otci a teprve pak mohl byt vylit jako svatý duch na zem. Proto i říkám, že Ježíš nikdy neodešel ale je stále zde. Každý duch se po smrti vrací k otci. Tak i Ježíš -svatý duch se nejdřív vrátil do svého lůna.

Židům 13 8 Ježíš Kristus je tentýž včera i dnes i na věky.

Návštěvník
dagmar
5 roky 2 dni zpátky

Jsme chramy ducha svateho.on se v nas prochazi a myslenkama radi.taktez buh i pan jezis.dagmar berankova

Profile photo of vicky79
Uživatel
18 dni 2 hodiny zpátky

Koněčně někdo, kdo ví o čem vůbec píše. Hurááá jediná správná odpověd v celém vlákně. Jsem rád že nemám halucinace, když to vnímám a cítím naprosto stejně jak to popisuješ sestřičko moje. Občanko Božího a již přítomného království.