Ježíš Kristus


Křesťanské stránky a sociální síť

X

Neznáte heslo?
Profil ▾
Ježíš Kristus
Nejsme žádná náboženská organizace. Nejsme Adventisti, nejsme Jehovisti, nejsme Katolici, nejsme Mormoni, nejsme Pravoslavni ani protestanti.
Jsme křesťané milující Boha Otce a Syna Ježíše Krista v Duchu Svatém, Amen.
Klíčová slova:
Přidáno: 08 Duben, 2017

Zobrazeno: 2 272 x

Židovský svátek – Pesach

Židovský svátek “Pesach” připomíná vysvobození z egyptského otroctví – odchod Izraelců z Egypta pod Mojžíšovým vedením před více než 3500 lety – a vyjadřuje současně naději na konečné osvobození národa a na příchod dosud očekávaného Mesiáše.

“První dva dny jsou věnovány rodině a komunitní oslavě. Dnes a zítra jsou společné sederové večeře. Po oba dva dny se odehrávají na Židovské obci v Praze a všech ostatních obcích,” řekl tajemník Federace židovských obcí Tomáš Kraus. Sederová večeře je spojena se symbolickými jídly, rituály a zpěvem. Součástí je například žehnání a konzumace nekvašených chlebů – macesů. Podle pesach-265x300tradice si židé při urychleném odchodu z Egypta nestačili připravit jídlo na cestu, tedy ani nechat vykvasit těsto na chléb.

Podle ortodoxních zásad je svátek nekvašených chlebů spojen se zpřísněnými jídelními předpisy a předepsanými zvyky a je výzvou pro duchovní očištění. Po celý Pesach je zakázáno jíst kvašené a kysané pokrmy. V Praze byl nedávno otevřen speciální obchod košer pro Pesach v Široké ulici, kde se mohou zakoupit tradiční nekvašené výrobky. Při sederové večeři se například pojídá sladké a hořké jídlo. Hořký pokrm symbolizuje utrpení židů v otroctví, sladký je znamením boží milosti. Na stole nesmí chybět pečená beránčí kost. Ta symbolizuje pesachového beránka a jeho oběť. Po dobu večeře na stole rovněž stojí plný pohár vína, ze kterého nikdo nepije. Říká se mu Eliášův pohár – je pro proroka Eliáše, který má ohlásit příchod Mesiáše.

Zde vidíme krásný příklad naplnění tohoto svátku a proroctví skrze Ježíše Krista a kterou my dnes připomínáme o velikonocích (v těchto dnech židovského “Pesachu”).

Zdroj: http://www.tyden.cz/

Židovský svátek – Pesach
4.25 (85%) 4 hlas[y]

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
(z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam).
Sprosté urážky a slovní napadení budou však vymazány.

Diskuze k tomuto příspěvku.

Napsat první komentář