Ježíš Kristus


Křesťanské stránky a sociální síť

X

Neznáte heslo?
Profil ▾
Ježíš Kristus

Tyto stránky běží již 10 let (od roku: 2012).

Nejsme žádná náboženská organizace. Nejsme Adventisti, nejsme Jehovisti, nejsme Katolici, nejsme Mormoni, nejsme Pravoslavni ani protestanti.
Jsme křesťané milující Boha Otce a Syna Ježíše Krista v Duchu Svatém, Amen.
Klíčová slova: ,
Přidáno: 22 Duben, 2016

Zobrazeno: 2 350 x

Není snad pravda, že většina válek se vede ve jménu boha?

Ano, je to pravda. Mnoho válek skutečně způsobují náboženství. Celá staletí touží lidé násilím přesvědčit ostatní, že právě jejich náboženství je to nejlepší. Křižáci bojují proti muslimům, muslimové proti hinduistům, hinduisté proti křesťanům. Všichni se domnívají, že tím hájí zájmy svých bohů.

Pravdou také je, že se zneužívá kde co. V dnešní době není problém zneužít i tu nejušlechtilejší věc a myšlenku, kterou pod sluncem nalezneme. Firma může přispět na dobročinné účely např. 3.000.000 kč a dalších 5.000.000 kč utratí v reklamní kampani za to, jak se chvástá, že darovala ony 3 miliony (inspirováno realitou). Příkladem z úplně jiného soudku může být kuchyňský nůž. Velmi dobrý pomocník, který mi pomůže namazat máslo, ukrojit chleba a nachystat chutnou večeři. Ale…stejný nůž můžu popadnout a zabít jím prvního člověka, který mi přijde pod ruce. Neutrální předmět, dva různé výsledky. Je důležité si proto uvědomit, že samotné zneužití jakékoliv věci či myšlenky automaticky neznamená, že je tato věc či myšlenka špatná!

Kdybychom tuto ilustraci dovedli do extrému, pak lidé odmítající víru v Boha kvůli náboženským válkám, musí zavrhnout tím spíše samotný ateismus. Měřme stejným metrem! Tvrdou realitou je totiž fakt, že za více než 100 miliony mrtvých v posledních letech nestojí žádné náboženství, ale právě ateistické režimy (s evolučními principy) v čele se Stalinem, Hitlerem apod.

Tudy cesta nevede. Ale jak je to konkrétně s křesťanstvím, které zde obhajuji? Pokud někdo pozvedl meč i ve jménu křesťanství (jakože opravdu pozvedl), jak na to reagovat? Myslím, že bychom se neměli dívat na ty, kteří se za křesťany považují (nebo považovali) a ve jménu Boha válčili. Měli bychom se spíše zaměřit na zdroj této víry, a zjistit, co o válčení říká. Pokud je zabíjení ve jménu víry zakázáno a věřící tak přesto činí, pak pravými věřícími nejsou! Nebo se přinejmenším neřídí tím, co Bůh ustanovil. V křesťanství je tímto zdrojem Bible, potažmo Ježíš Kristus.

Sám Ježíš zabíjení ve jménu Boha předpověděl:

“…ano, přichází hodina, že ten, kdo vás zabije, bude se domnívat, že tím uctívá Boha. To s vámi budou činit, protože nepoznali Otce (Boha) ani mne.”(Bible, Jan 16,2-3)

Jinde například říká:

Milujte své nepřátele a modlete se za ty, kdo vás pronásledují.” (Matouš 5:44)

Zdroj křesťansví tedy násilné vnucování víry, válčení či dokonce zabíjení pro Jeho jméno zakazuje! Ježíš překonával překážky a bojoval láskou. To samé požaduje po Jeho následovnících. Dá se tedy říct, že lidé zabíjejí ve jménu Boha proto, že Ho osobně nepoznali. Příčinou náboženských válek a všeho náboženského násilí je často docela obyčejná lidská pýcha, nenávist, politika a touha po moci. Náboženství je pak pouze výmluvou, že zlo, které lidé dělají, si z nějakého důvodu přeje Bůh. Zlo však zůstává zlem, ať už má náboženskou podobu či nikoliv. I když se tedy války ve jménu Boha pravděpodobně povedou dál, jednou Bůh jasně zjeví, kdo mu skutečně patřil a kdo víru v Boha pouze zneužíval.

Ježíš kdysi lidem řekl:

Ne každý, kdo mi říká ,Pane, Pane´ (tzn. ne každý věřící), vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích. …A tehdy jim prohlásím: ,Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.” (Bible, Matouš 7,21;23)

Vážení čtenáři, mám pro vás tedy výzvu na závěr: Nevylévejte vaničku i s dítětem!

Závěrečné shrnutí

Zneužít můžeme my lidé snad všechno, co se nám zlíbí – a co si budeme namlouvat, docela často to také děláme. Náboženství je jen jednou z těchto obětí. Pokud ovšem samotný Bůh války a vraždění výslovně zakazuje, pak Mu nemůžeme přičítat svévolné jednání lidí, kteří Jej neposlouchají.

Zdroj: proc-krestanstvi.cz

Není snad pravda, že většina válek se vede ve jménu boha?
4.75 (95%) 4 hlas[y]

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
(z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam).
Sprosté urážky a slovní napadení budou však vymazány.

Diskuze k tomuto příspěvku.

3 Komentáře na "Není snad pravda, že většina válek se vede ve jménu boha?"


Návštěvník
Zora Martinelli
5 roky 7 měsíce zpátky

Starý zákon nemá s Bohem společnýho skoro nic. Člověk není uvnitř tak špatný, člověk je ve skutečnosti uvnitř krásný. Boží záměr není zabíjet, protože když je člověk mrtvý, tak Boha nemůže hledat. A kdo háže klacky pod nohy tomuto hledání? Boží záměr je, aby se člověk svobodně rozhodl a našel si k Bohu cestu. Nic v životě není náhoda. Tzv. náhody vytváří Bůh sám, aby člověk mohl jít cestou poznání, kterou si sám zvolil. Pak se dostaví nějaký výsledek a člověk se mnohdy octne na rozcestí. Musí zvolit – pokud volí srdcem, jde správně. Často je to pomocí nějaké jakoby zlé situace. Bůh není jen dobrý – Bůh obsahuje všechno – není omezený. To všechno nám dává v podobě situací, které si v sobě vytvoříme. My tvoříme svoji realitu v sobě (někdy nevědomě) – a ta se pak odráží navenek. To nevědomě, pak nejvíc bolí. Proto mě úplně fascinuje církev, která neustále soudí, co je dobře a co je špatně, co je a není v bibli. V Bibli je teorie, psaná slovy kdovíkým. Bůh staví cestu poznání – cestu k sobě, nade všecko… nějaký utrpení a tak, je jen přechodná záležitost. Takže člověk může analyzovat situaci až po tom, co ji skutečně do hloubky pochopí, ale nepochopí ji pomocí nějakého faráře, ale skutečným propojením s Boží láskou. Boží láska léčí tělo i duši. Však Kristus o tom něco ví.

První, co jsem objevila, když jsem asi před týdnem začala zkoumat téma věřící, byl nějaký příběh docela hezké blondýnky, která se obrátila k Bohu. Postup byl takový, že začala meditovat, nalepil se na ní nějaký sajrajt a ona se časem z té bezvýchodné situace depresí, nočních můr atadkále obrátila na nějakého faráře, který sice na začátku zabodoval velice dobře, slečna našla Boží lásku, ale závěr byl takový, že meditace je dílo Satana či co, všichni se vyhýbejte tomuto (to je přesně ta chvíle, kdy církev vytváří v lidech strach)… Proboha ta meditace byla ona nenáhodná náhoda a ta slečna by za ni měla denně děkovat Bohu. Něco chtěla, tak to dostala. Často čím větší kopanec člověk dostane od života, tím dál doletí. Meditace, modlitba, bdění… všecko má stovky poloh. Nic není černé nebo bílé, dobré nebo špatné jako celek. Dobrá, nebo špatná je ona poloha. Ta poloha je přesně tam, kde je člověk posazený ve svém nejhlubším nitru. Někdy je jeden až překvapený.

Profile photo of
Návštěvník
5 roky 8 měsíce zpátky

Dá se tedy říct, že lidé zabíjejí ve jménu Boha proto, že Ho osobně nepoznali. S tím bych souhlasil, ve starém zákoně vždy jakoby prorok slyšel boha a pak říkal králi co má dělat, bylo to i zabíjení žen a dětí.