Ježíš Kristus


Křesťanské stránky a sociální síť

X

Neznáte heslo?
Profil ▾
Ježíš Kristus
Klíčová slova:
Přidáno: 02 Listopad, 2014

Zobrazeno: 13 089 x

Co říká Bible o tetování / piercingu?

crhistian-tattoo-designsChristian-Tattoopearcing
Ve Starém zákoně Bůh přikazuje:

Nebudete svá těla zjizvovat pro mrtvého, ani si dělat nějaké tetování”. (Leviticus 19:28)

A co o tom říká Nový zákon dle křesťanů?

Matouš 5/17: Nedomnívejte se, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Proroky; nepřišel jsem zrušit, nýbrž naplnit. ¹⁹ Kdo by tedy zrušil jediné z těchto nejmenších přikázání a tak učil lidi, bude v království nebeském vyhlášen za nejmenšího.

Říká Ježíš Kristus – Boží Syn v Novém zákoně.

 

Když Bůh vysloví nařízení, potom to platí věčně a to pro všechny. Bůh svoje slovo nikdy neporušuje, protože je dokonalý a Všemohoucí Stvořitel.

„Co vidíš, Jeremjáši?“ „Hledík. Květ hledíku.“ „Vidíš dobře. Hledím si svého slova, aby se uskutečnilo.

 

Boží slovo = život, neboť Bůh vyslovil a skrze slovo vše povstalo. A když Bůh říká a nařizuje “Nebudete” potom to platí věčně. Ježíš v Novém zákoně říká jasně: “Nepřišel jsem zrušit Zákon nebo Proroky, nýbrž naplnit”

Takže závěrem k tetování a piercingu: Bůh to jasně zakazuje.

Nebudete svá těla zjizvovat pro mrtvého, ani si dělat nějaké tetování. Já jsem Hospodin. (Leviticus – třetí Mojžíšova 19:28)

Co říká Bible o tetování / piercingu?
4.2 (84%) 5 hlas[y]

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
(z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam).

Diskuze k tomuto příspěvku.

14 Komentáře na "Co říká Bible o tetování / piercingu?"


Návštěvník
Michaela
3 roky 1 měsíc zpátky

Pokud se člověk tetuje, tak to nutně nemusí znamenat, že se tím uctívá svůj vytetovaný obrázek…já to chápu tak, že tím člověk spíše oslavuje své tělo – chce tím být “hezčí” nebo upoutat své okolí – prostě to člověk dělá pro své ego… a né pro Boha…podstoupit tetování je přece jenom čin, který si žádá dost úsilí a bolesti, nikomu tím nepomůže, Boha tím neoslaví, zdá se, že je to marný čin a hazard s démonickým světem….pokud si člověk nechá vytetovat nějaký démonický obrazec nebo symbol – jistě tím vědomě otvírá dveře/kanál zlu/démonům…často to jsou pohanská znamení, nebo znamení jiných kultur, kterým plně nerozumíme, nějaký výklad je dán, ale plnou pravdu se o tom nedovíme…vidím to jako další podvod démonů na lidi a podmanění si jich – člověk se pro ně doslova ocejchuje….lidé ztrácejí citlivost, už téměř vše berou jako normální…upřímně, nikdy jsem neviděla tolik tetovaných lidí, jako v posledních letech…ruku na srdce..co je velmi populární a rozšířené, nebývá od Boha…tento svět nenávidí pravdu, protože odkrývá jeho špínu…To samé s oblečením, čím blíže jsme konci, tím více lidé odhalují své tělo na veřejnosti….ALE AT UŽ SE CHOVÁME JAKKOLIV NESMYSLNĚ, BŮH NÁM MŮŽE VŠE ODPUSTIT !!! Zatím.

Návštěvník
Veronika
3 roky 8 měsíce zpátky

Pořád přemýšlím o tom, proč jsou ve starém zákoně slova o tetování zapsaná. Podle mě dřív se lidé tetovali proto, že se zasvěcovali někomu jinému než Bohu a to byl ten hlavní důvod, proč se v Bibli píše, že je to ohavnost. Pokud si v dnešní době někdo vytetuje něco, čím Boha neuráží a ani se ničemu nezasvěcuje, tak já osobně bych to vůbec neřešila. Je to stejné jako když Bůh říká ve starém zákoně, že si nemáme zobrazovat Boha, ale smysl toho je: nezpodobňovat Boha kvůli tomu, abychom se klaněli něčemu vytvořenému rukama. Pokud někdo v dnešní době namaluje obraz Ježíše Krista – není to pravděpodobně proto, aby se mu klaněl, ale namaloval ho jako Boha v lidské podobě, vždyť byl jedním z lidí. Kdyby tenkrát byly mobily, taky by si s ním lidi dělali selfie a viselo by to někde na FB. Já s tetováním a zobrazováním Boha nemám problém.

Návštěvník
vyrovnejte stezku
3 roky 8 měsíce zpátky

takže platí i obřízka a vše ze starého zákona ?

Návštěvník
vyrovnejte stezku
3 roky 8 měsíce zpátky

jsou to verše ze staré smlouvy..my žijeme pod novou…co kdyby někdo měl tetování a pak uvěřil a obrátil se? pořád tyto verše ze staré smlouvy na něj podle vás platí ? neplatí

Návštěvník
Veronika
3 roky 8 měsíce zpátky

Děkuji za odpověď. Stále ale nechápu spojení vět “další si napíše na ruku” a jsou zapsání v Beránkově knize života” – ruka a kniha to je docela rozdíl a není to přece to samé. Musí to mít přece jiný význam, nemyslíte?