Ježíš Kristus


Křesťanské stránky a sociální síť

X

Neznáte heslo?
Profil ▾
Ježíš Kristus
Klíčová slova: ,
Přidáno: 14 Září, 2016

Zobrazeno: 2 984 x

Svědectví Jehovisty, který našel živého Boha, Ježíše

Kdo hledá, najde!

Svědectví Karla, který byl Jehovistou

Jejich taktiku můžeme nazvat taktikou pozvolného a nenápadného ovlivňování. Pomalu, ale důsledně působí na vaši psychiku, dokud nejste zcela pod jejich vlivem. Zpočátku k tomu využívají víbivě kyčovitých ilustrací v časopisech. Později vám začnou radit, abyste opustili své přátele, neboť vás stejně po čase opustí. A je to pravda. Nakonec ztratíte všechny. Jejich organizace je propracovaná téměř do všech detialů, a proto je tak účinná. Já sám jsem byl několik roků jedním z nich. Dnes už nejsem. Vděčím za to tomu, jehož moc a síla je mnohem větší – živému Bohu!

Krásné pozvání

Dětství i mládí jsem prožil u babičky v Hradci Králové. O Bohu jsem nic nevěděl, ani jsem netoužil po tom, abych ho poznal. Na základě některých zkušeností jsem měl k němu spíše negativní postoj. Ve svých 14 letech jsem se v Mariánských Lázních setkal s chlapcem, který mi začal vyprávět o Bohu. jednou mě pozval do Kutné Hory ke svým rodičům, kteří patřili ke Svědkům Jehovovým. Tak jsem se dověděl více o jejich učení. Půjčili mi literaturu a pozvali mě do shromáždění. Jezdil jsem tam tajně, neboť členové naší rodiny byli proti. Za rok se situace vyhrotila natolik, že jsem byl nucen od babičky odejít. Přestěhoval jsem se do Kutné Hory, kde jsem navštěvoval shromáždění Jehovistů. Po čase jsem nalézal v jejich učení určité nejasnosti a rozpory. Vůbec jsem například nechápal, proč si smím číst v Bibli jen ty úseky, které jsou zároveň uvedené ve Strážné věži (časopis SJ). vytušil jsem už tehdy, že tato skupina manipuluje s myšlením lidí. Po roce 1989 vydali svou “přepracovanou” Bibli a zároveň nám zakázali číst Bibli ekumenickou.

Rozpory se stupňují

Často jsem přemýšlel, proč Svědkové Jehovovi tvrdí věci, které jsou v Bibli jinak nebo tam nejsou vůbec. Například ústřední verš v Janově evangeliu 3.16 mi ukázal, že každý, kdo věří v Ježíše Krista jako svého osobního Pána a Spasitele, bude spasen. jehovisté naproti tomu tvrdí, že jen oni jsou ti vyvolení. V Bibli jsem si také přečetl, že Ježíš není jen prostředníkem smlouvy s Bohem, který přišel na Zem, ale je živým Bohem. Neustále jsem se modlil za to, abych poznal tohoto živého Boha, kterého jsem v jejich společenství postrádal.

Našel jsem pravého Boha

V roce 1991 jsem odjel pomáhat na stavbu Sálu království do Ostravy. Stále více jsem toužil po poznání pravdy. Začal jsem i méně navštěvovat společenství Jehovistů. Navíc nemoc, která mě provází od narození, se zhoršovala. Jehovisté tvrdili, že mě Bůh trestá za mou neúčast na jejich společných akcích. Můj zdravotní stav se stal natolik vážný, že bylo nutné provést operaci. Ta dopadla přes všechna očekávání dobře. Vnitřní rozpory ve mně vyvolaly otázku, zda má vůbec ještě cenu žít. Boha jsem nenašel a do shromáždění jsem se už vrátit nechtěl. Rozhodl jsem se ukončit svůj život. Krabička s léky byla na dosah. V tu chvíli se však otevřely dveře a do pokoje vešla sestra. V ruce nesla malý letáček a podala mi ho se slovy: “Našla jsem tento letáček o Bohu na stolku v čekárně a potěšil mě, přestože nejsem věřící. Možná, že pomůže i vám.” Po jeho přečtení jsem si už život nechtěl vzít. Poznal jsem, že existuje živý Bůh, který na mě myslí, stará se o všechny mé potřeby a má mě rád takového, jaký jsem. Byl to ten pravý Bůh, po kterém jsem celé roky toužil. Začal jsem jej prosit, aby se mi dal poznat víc. Po návratu z nemocnice jsem ještě jednou zašel do shromáždění Jehovistů, ale opět jsem se jen ujistil, že tam Bůh není. Od té doby jsem se více upnul k Bibli a k Ježíši Kristu, kterého jsem předtím neznal.

Nové společenství

Na jaře 1996 jsem šel po náměstí v Ostravě a zahlédl jsem několik lidí, kteří zpívali a radostně vydávali svědectví o Bohu. Nakonec vyzvali přítomné k přijetí Pána Ježíše. Věděl jsem, že ho chci přijmout, ale neměl jsem hned odvahu přistoupit k nim blíže. Byl jsem šťastný, když se modlili do mikrofonu. Touto modlitbou jsem i já mohl pozvat Ježíše do svého srdce jako Pána a Spasitele. Dali mi několik letáčků, ale potom odešli a já jsem s nimi ztratil kontakt. Prosil jsem tedy Pána Ježíše, abych se s nimi mohl opět sejít. A Pán mou prosbu vyslyšel. Bylo to před Vánocemi, když jsem se vracel unavený z práce domů. Těsně před autobusovou zastávkou jsem se najednou otočil a zamířil zpět na náměstí. Zpočátku jsem tam nic zajímavého neviděl, ale po chvíli jsem si všiml malé skupinky lidí, kteří rozdávali čaj. Poznal jsem v nich “mé” křesťany. V tu chvíli jsem byl šťastný, že jsem je opět objevil. Domluvili jsme si schůzku počátkem ledna, ale nemohl jsem pak přijít. Bez nových přátel a pod vlivem dřívějších kontaktů jsem se dostal do krize. Pomysll jsem opět na sebevraždu. V rozhodující chvíli, stejně jako už jednou, zasáhl Bůh. Zazvonil telefon a ozval se bratr, kterého jsem měl v lednu navštívit. od té doby pro mě Pán Ježíš udělal mnoho dalších věcí. Ulehčil mi mou nemoc, díky křesťanskému společenství jsem získal nové přátele. Za to všechno jsem mu vděčný.

Zdroj: kdohledanalezne.blogspot.cz

Svědectví Jehovisty, který našel živého Boha, Ježíše
4.7 (94%) 10 hlas[y]

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
(z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam).
Sprosté urážky a slovní napadení budou však vymazány.

Diskuze k tomuto příspěvku.

9 Komentáře na "Svědectví Jehovisty, který našel živého Boha, Ježíše"


Návštěvník
Michaela
3 roky 9 měsíce zpátky

Ve všech církvích se jistě najde mnoho upřímných lidí, ale dle mého pozorování to vidím tak, že pokud to člověk nemyslí 100% s Bohem vážně, či opravdu nechce znát pravdu a víc pro ní nebojuje, tak zůstává v těch stádech různých církví, kde je to jak na běžícím pásu…něco lidi naučí a posílají evangelizovat a oni doslova opakují slova svých učitelů…kteří když popřou jediné slovo z Bible, tak vedou i ostatní na zcestí….prostě pak nesou jiné evangelium, před čímž nás Kristus varoval. Bůh jistě ocení každou snahu sloužit Mu, jen nechápu to stání na ulici s transparenty – asi čekají, až k nim někdo se zájmem přijde – asi změna taktiky….když si tak představím, že by se Ježíš postavil na ulici s nápisem “Následuj mne a vejdeš do Božího království..”…”Přemýšlel jsi někdy o Bohu, to je můj Otec :-)”…Bůh mi odpusť jestli jsem moc kritická…nerada bych schazovala úsilí jiných přivádět lidi k Bohu. Mám ráda lidi, ale nesnáším hřích, faleš a stádové jednání.

Profile photo of Millie 2017
Uživatel
3 roky 1 měsíc zpátky

Naprosto přesně…..” ne vy mne, ale Já vás jsem si vyvolil…říká Ježíš, …..
nemohou poznat Pravdu, protože ji nehledají celým svým srdcem a celou svou silou

Profile photo of Lubomír Tomiška
Uživatel
3 roky 9 měsíce zpátky

Moje zkušenost se SJ je, že pod záminkou studia bible manipulují lidi, aby přes nejrůznější aktivity totálně zblbli (sami tomu říkají provozní slepota) a aby nepřemýšleli nad rámec jejich cenzury. Ze zkušeností několika lidí plyne, že pokud se jím nedaří, jak chtějí a lidi je prokouknou a odmítnou, uchylují se k vyhrožování, strašení a snad i k vydírání. Jako všude i mezi nimi jsou lidé různí. Vzájemně si pomáhají, ale myslím, že mimo svůj okruh cizím nepomohou v případě nutnosti. Tak jsem to vypozoroval, nevím, možná to bude individuální záležitost každého jednotlivce.

Profile photo of Millie 2017
Uživatel
4 roky 11 dni zpátky

Děkujte Bohu, že Vás vyvedl z tohoto společenství! Sama jsem prošla několika “organizacemi”…..římsko katolická církev , církev adventistů sedmého dne…. z každé jsem byla vytažena , Bůh mi otevíral oči , když jsem nechtěla vidět . Nehledejte lidii, ti mohou vždy zklamat, hledejte vždy a pouze Jeho a On sám Vám pošle ty, kteří jsou Jeho :-))moc jich možná nebude…. Máte v Božích očích velkou cenu, proto Vás Satan nenávidí a chtěl by , abyste si sáhl na život. Hlavu vzhůru, kdo proti nám , když ON je s námi !!!!!:-)

Návštěvník
Dana Horčíková
4 roky 29 dni zpátky

Rozumím. I já jsme studovala se svědky. Vím o negativech,ale pozitivum ve mě zůstalo.Ač jsem si vybrala jinou církev,svědkům děkuji .Nejsou to špatní lidé,milují Boha a to je pro mne důležité.

Profile photo of Miguel Perez
Uživatel
4 roky 1 měsíc zpátky

Mocné svědectví o tom jak Ježíš Kristus, zasahuje srdce i dnes a osvobozuje od náboženství a organisaci