Ježíš Kristus


Křesťanské stránky a sociální síť

X

Neznáte heslo?
Profil ▾
Ježíš Kristus
Klíčová slova: ,
Přidáno: 28 Duben, 2014

Zobrazeno: 8 600 x

Gross přijal Krista a v televizi se omlouval všem, které zklamal

Někdejší předseda vlády Stanislav Gross se pro chystaný dokument o českých expremiérech otevřeně vyjádřil o tom, že ve vrcholové politice nejednal vždy upřímně a že nemluvil pravdu o financování svého luxusního bytu, což ho stálo křeslo. Úryvky z pořadu odvysílala v neděli Česká televize v pořadu 168 hodin. Gross na záběrech působil pohuble a sešle a občas měl problémy s výslovností. Mimo jiné se svěřil, že přijal Krista.

gross

„Všem vám, kteří jste mi před x lety důvěřovali, a pak jste měli pocit, že jsem vás zklamal, vám se opravdu omlouvám. Je to něco, co cítím zapotřebí, aby zaznělo a šlo ze mě ven,“ řekl s pohnutím v hlase Gross, který z vysoké politiky odešel před devíti lety kvůli nevyjasněnému financování luxusního bytu za 4,2 miliónu korun, což tehdy vysvětloval údajnou půjčkou od nemajetného příbuzného.

„Určitě nemůžu říct, že bych byl člověk, který by dělal jenom dobré věci. Jen věci, o kterých bych byl schopný s čistým svědomím říct, že to byly čisté věci. To prostě pravda není. A myslím si, že kdo dělá vrcholovou politiku, tak pokud chce být upřímný, tak tohle říct nemůže,“ řekl Gross s narážkou na svůj známý billboardový slogan „Myslím to upřímně“. ČT v té souvislosti připomněla Grossův tehdejší výrok o tom, že „ani křišťál křišťálově čistší být nemůže“.

„Kdybych se býval nebál otevřeně přiznat, že jsem ten byt financoval z poslaneckých náhrad, tak jsem se vyhnul tomu, že jsem se zamotal do takových polopravd a lží. A já to beru tak, že jsem prostě byl potrestaný za to, že jsem nemluvil pravdu,“ řekl Gross, který v křesle premiéra vydržel devět měsíců od července 2004 do dubna 2005. Vaz mu zlomila mimo jiné právě bytová aféra.

Nechtěl být za blbečka, raději využil kontaktů
Po odchodu z politiky se dostal do zájmu médií ještě jednou, když bleskově vydělal desítky miliónů obchodem s akciemi firmy Moravia Energo.

„Samozřejmě jsem uvažoval, jestli mám být zostuzený politik, který zůstane tím s prominutím blbečkem, protože tak to kolem té kauzy toho bytu vypadalo, anebo jestli jít dál, a já to ani popírat nebudu, prostě využít nějakých kontaktů, které člověk má z té politiky,“ řekl Gross.

Přiznal, že i v době svého politického působení prožíval pokušení přivydělat si někde „bokem“.

Zdraví odmítl komentovat
Televize připomněla spekulace o Grossově současném zdravotním stavu. Podle jeho manželky Šárky ale má jen problémy s páteří a společně pak drží bezlepkovou dietu. Na záběrech nicméně nepůsobil ve formě.

„To není téma,“ odmítl se vyjádřit na kameru.

O osobním životě se přeci jen rozhovořil, když líčil pozitivní obrat v rodinných vztazích. „A v duchovním životě jsem taky prošel nějakým vývojem, přijal jsem Krista a žiju si takovým vnitřně svobodnějším životem,“ vyznal se Gross.

Zdroj: Novinky.cz

Gross přijal Krista a v televizi se omlouval všem, které zklamal
4.25 (85%) 8 hlas[y]

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
(z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam).

Diskuze k tomuto příspěvku.

7 Komentáře na "Gross přijal Krista a v televizi se omlouval všem, které zklamal"


Návštěvník
Iva
6 roky 4 měsíce zpátky

Přijmout Krista znamená rozdat majetek, vyzval Zeman Grosse.
Miloš v tom má zmatky, bez Ducha svatého těžko může pochopit tyto verše v Písmu, které nehovoří jenom o penězích a majetku, ale má to hlubší význam v tom, že Pánu musíme odevzdat opravdu vše – někdo miluje peníze, někdo miluje více svou rodinu jak Ježíše, někdo se nechce vzdát svého “já”, někdo miluje počítač a je na něm závislej, prostě každýmu může být dražší jak Pán a nechce se toho vzdát a jít za Ježíšem Kristem, někdo prostě nedokáže pustit – opustit to, co ho od Boha vzdaluje. Ježíš říká – zanech VŠEHO co máš, co Tě svazuje, drží a pojď za Mnou.Miloš v tom má zmatky a kéž by tento člověk začal nejdříve sám u sebe, to by se děly věci.:-(

Profile photo of
Návštěvník
6 roky 4 měsíce zpátky

nezastávám se nikoho :-) odkazy mi přišli zajímavé a jako pokračování tohoto článku,tak jsem to tady dal :-) a pokud se Gross omluvil a učinil pokání,Sláva Bohu .. uvidíme jestli vše vrátí jako Zachee :-) a pokud né,je to jeho věc :-)  stejně super,že politici i třeba bývalí se obracejí ke Kristu :-) sláva Bohu za jeho milost

Profile photo of
Návštěvník
6 roky 4 měsíce zpátky

reportáž v pořadu 168 hodin na čt1 — svědectví a omluva od Grosse
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10117034229-168-hodin/214411058250427

Profile photo of
Návštěvník
6 roky 4 měsíce zpátky

Přijmout Krista znamená rozdat majetek, vyzval Zeman Grosse.
PRAHA -Pokud expremiér Stanislav Gross přijal Krista, měl by rozdat svůj majetek, reagoval na nedávné prohlášení bývalého politika prezident Miloš Zeman. “Silně pochybuji, že to udělá,” uvedl však zároveň Zeman v předtočeném rozhovoru pro Frekvenci 1.
 více na :
Zdroj:http://www.lidovky.cz/prijmout-krista-znamena-rozdat-majetek-vyzval-zeman-grosse-pl6-/zpravy-domov.aspx?c=A140515_092252_ln_domov_vsv