Ježíš Kristus


Křesťanské stránky a sociální síť

X

Neznáte heslo?
Profil ▾
Ježíš Kristus
Nejsme žádná náboženská organizace. Nejsme Adventisti, nejsme Jehovisti, nejsme Katolici, nejsme Mormoni, nejsme Pravoslavni ani protestanti.
Jsme křesťané milující Boha Otce a Syna Ježíše Krista v Duchu Svatém, Amen.
Klíčová slova:
Přidáno: 19 Srpen, 2016

Zobrazeno: 2 169 x

Archeologové našli synagogu, kde Ježíš kázal

Celý křesťanský svět postupně obrací oči k Izraeli, kde před několika týdny archeologové našli zbytky starověké synagogy. Jde o významný nález, podle vědců totiž právě v ruinách leží důkaz o pravdivosti biblického Nového zákona a s ním tak i o existenci Ježíše.

Synagoga, ve které Ježíš Kristus podle biblických textů kázal občanům Galileje, podle všeho skutečně existovala. Archeologové totiž na vrcholku hory Tel Recheš našli ruiny, které pamatují i dobu, kdy Římané útočili na Jeruzalém.

“Jde o vůbec první synagogu objevenou v odlehlé části Galileje, která potvrzuje historické záznamy z Nového zákona o Ježíšových kázáních v galilejské oblasti”

okomentoval nález archeolog Motti Aviam.

 

Literární prameny uvádějí, že synagogy byly srovnávány se zemí v době, kdy Římané napadali města a vyhlazovali židy. Velká část židovských oblastí v Galileji ale zůstala nedotčena – místo toho se z posvátných míst staly državy Římanů, informuje Ynet News.

Podle Aviama je prozatím kvůli složitému terénu velmi obtížné trosky blíže prozkoumat. Je ale přesvědčený, že toto místo se později stane velmi vyhledávanou turistickou atrakcí – zejména pro židy a křesťany.

1900866

Zdroj: tn.nova.cz

Archeologové našli synagogu, kde Ježíš kázal
3.67 (73.33%) 3 hlas[y]

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
(z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam).
Sprosté urážky a slovní napadení budou však vymazány.

Diskuze k tomuto příspěvku.

Napsat první komentář