Ježíš Kristus


Křesťanské stránky a sociální síť

X

Neznáte heslo?
Profil ▾
Ježíš Kristus

Aktivita

 • Jiří Cína přidal(a) příspěvek před 3 roky, 6 měsíci

  @admin zdravím, moc se mi libí vaše stránky libí. Hodné vašich článků jsou super, ale nelibí se mi článek kde je zpochybňována Ježíšova Božkost či bohorovnost, a nebo podobný článek kde je Bozi jméno užíváno jako Jehova. Chci vysvětlení tohoto tvrzení.

  • Nikde tu nemám zveřejněno, že Boží jméno je Jehovah, to bych pak podporoval Jehovisty. Ohledně bohurovnosti Ježíše Krista:
   Ježíš sám říká: “Otec je větší než já” (Jan 14/28)
   “Kdybych oslavoval sám sebe, má sláva by nic nebyla.” (Jan 8/54)

   Takže když samotný Ježíš Kristus říká, že není Boha rovný, že Otec (Bůh) je větší než on, tak snad je to dostačující argument k pochopení, že Ježíš Kristus není Boha rovný :) že jedině Bůh je ten Nejvyšší a jedině Bůh vše určuje a Ježíš (Syn) koná pouze vůli svého Otce, který ho poslal: “Kdybych oslavoval sám sebe, má sláva by nic nebyla”

   Celý Evangelium Nového zákona Ježíš sám potvrzuje, že není Boha rovný, že jedině Bůh je ten Nejvyšší “Proč mi říkáš dobrý? Nikdo není dobrý jedině Bůh” (Marek 10/18)

   • Evangelium podle Jana: “Amen, amen, pravím vám: Syn nemůže sám od sebe činit nic než to, co vidí činit Otce. Přišel jsem ve jménu svého Otce. Teprve až vyvýšíte Syna člověka, poznáte, že já jsem to a že sám od sebe nečiním nic, ale mluvím tak, jak mě naučil Otec. Ten, který mě poslal, je se mnou; nenechal mě samotného, neboť stále dělám, co se líbí jemu.” Svědectví poddanosti Ježíše Krista ke svému Otci – Boha Nejvyššího, tedy svědectví Syna, že není roven Otci, že Otec je Vyšší a Větší, než On.